Zákulisie

Náhľad do zákulisia #8

ÚVOD

Svet je obrovský a tak isto rozmanitá je aj ponuka ovocia na regáloch našich supermarketov. Mango, kokos, čučoriedky, banány, to všetko ovocie sa nám núka z exotiky.

Milujem čučoriedky, na posedenie som ich schopný zjesť kvantá ale ešte radšej ich nafotením a až potom zjem.

Pri tomto fotení som kládol dôraz na sviežosť. Aby čučoriedky podmanili oko diváka.

BACKSTAGE A KOMPOZÍCIA

Takto vyzeral backstage. Dva svetelné zdroje osvietlujúce objekt.

Z ľavej strany 120cm Octabox Godox so speedlightom vytvárajúci mäkké nasvietenie.

Ďalší speedlight smerujúci na biely kartón, od ktorého sa následne odráža silné mäkké svetlo.

Svetelný diagram znázorňujúci rozmiestnenie svetiel a EXIF, teda nastavenie fotoaparátu.

Kompozične boli čučoriedky vyriešené tak, že som vybral tú najkrajšiu a zakomponoval ju do strategicky najlepšie vyzerajúcej časti snímky kde viac vynikla. T.j. umiestnenie do tretiniek. Všimnite si nižšie slider ako perfektne zapadá čučoriedka do kompozičného delenia.

Komponovanie na tretinky je vo fotografii častý jav. Zlatý rez je taktiež kompozičným vyjadrením ideálnych proporcií v kompozícii. Na tejto fotke sú dva z troch makrokrúžkov.

FINÁLNA FOTOGRAFIA

Použitím všetkých makrokrúžkov vzniká takáto makrosnímka čučoriedky. Ukazovali sme si rozmiestnenie svetiel a teraz už vieme ako vznikla daná fotografia. Samozrejme väčšinou postprodukcia hrá významnú rolu v spracovávaní snímku do finálnej podoby.

FInálna fotografia. Maximálne priblíženie dosiahnuté makrokrúžkami. V spojení Samyangu 85mm f/1.4 vzniká fajná konfigurácia pre nafotenie makra. Na tejto fotografii sú použité všetky tri makrokrúžky pre maximálne priblíženie.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...